Dzienniczek - marzec 2012 r.JEZUS CHRYSTUS KRÓLEM POLSKI!!!
                                                                                                             

RYCERZE CHRYSTUSA KRÓLA.-szukam-


Są katolickim ruchem świeckich katolików na całym świecie, którym zależy na dobru Kościoła. Jest to ruch Patriotyczno-Religijny o przekonaniach konserwatywnych, które znajdują swoją podstawę w Piśmie Świętym oraz Tradycji Kościoła Rzymsko Katolickiego. W Piśmie Świętym bowiem, widzimy wiele obrazów przedstawiających chrześcijan, którzy są wzywani do podejmowania codziennej walki o wiarę, która jest niszczona przez obce i wrogie Kościołowi siły w postaci Tajnych Stowarzyszeń, grup okultystycznych, masonerii, oraz licznych sekt chrześcijańskich i niechrześcijańskich.
Stąd obrana nazwa Rycerzy Chrystusa, która ma charakteryzować się odwagą, walecznością ale także pokorą oraz wytrwałością w wierze w Syna Bożego.
Wszystkich chętnych zapraszamy do rycerskich szeregów, jeśli dobro Kościoła jest dla Ciebie ważne. Przyczyń się do Głoszenia Królestwa Syna Bożego, tak jak potrafisz, czy modlitwą lub czynem. Nie walczymy żelaznym mieczem, lecz mieczem Słowa Bożego i modlitwą, będąc świadomi trudności, wierzymy i ufamy że Chrystus który jest Drogą, Prawdą i Życiem zwycięży.


1 Marca 2012r.

PIERWSZY TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU.
Wspomnienia:
Feliksa III (p); Albina (bp); Antoniny (m)
I CZWARTEK MIESIĄCA
-szukam-


Cytat dnia:
Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. [Mt 7,7]

Matka Boża prosiła o śpiewanie tej pieśni przez wszystkie Wspólnoty w Okresie Wielkiego Postu.-szukam-
PIEŚŃ O MĘCE MATKI BOŻEJPo ziemi wśród nas Matka Boża szła i ludziom radośnie niosła Dziecię Swe, Maryjo, nam dziś Twój całować ślad, tę ziemię, gdzie stopy Twe znaczyły się.

Po ziemi wśród nas Matka Boża szła, od bólu i płaczu nieprzytomna wprost za Synem, co Krzyż na Golgotę niósł by tam na Golgocie dzielić Syna los.

O Matko Jezusa byłaś sercem w noc w Ogrodzie Oliwnym, gdzie Twój święty Syn w cierpieniu straszliwym, aż opływał krwią, brał na siebie ciężar wszystkich ludzkich win.

O Matko Jezusa byłaś razem z Nim, gdy bicze świszczały, krew tryskała z ran, o Matko Chrystusa omdlewałaś też, gdy pod ręką katów mdlał Twój Syn i Pan.

O Matko Bolesna, Matko pełna łez cierniowa korona Twą spowiła skroń i z Synem dzieliłaś ten straszliwy ból, gdy żołnierz okrutny Go przestrajał w nią.

Stanęłaś drżąc cała, a przy Tobie Jan wśród tłumu, co krzyczał: na krzyż, na krzyż z Nim! i nagle zamarłaś, gdy spojrzałaś wzwyż - '' Ten strzep skatowany to Jezus mój Syn?!”

Maryjo, dla innych radosny to dzień, Tyś bólem spowita od głowy do stóp, Maryjo, ty mdlejesz - Twój Syn bierze krzyż! Lecz ockniesz się, pójdziesz pod krzyż i na grób...

Wśród zgrai ulicznej, co pluła Mu w twarz, szedł blady, skrwawiony, już prawie bez tchu, a kiedy pod krzyżem zachwiał się i padł, wyrwałaś się z tłumu, aby pomóc Mu.

Przebita boleścią jak strzała na wskroś, wybiegłaś naprzeciw i lilie Swych rąk wyciągnęłaś do Syna, aby objąć Go, osłonić od ciosów, uchronić od mąk.

O Matko Nieszczęsna, nim żołnierz Cię pchnął, uklękłaś przy Synie w krwią skropiony piach i oczy się Wasze spotkały jak w mgle - i Jego skrwawione, i Twoje we łzach.

O Matko Najczulsza, jak potworny cios boleścią drgające przeszyły Serce Twe, gdy wśród stuku młotów wbił się Syna jęk i rozpięte ręce zakrwawiły się!

O Matko Cierpiąca, jak bolesny jęk wydobył się z Twoich pobielałych ust, kiedy krzyż skrwawiony chwiejąc się i drżąc z Twym Synem Najdroższym nad ziemię się wzniósł !

Wśród obelg i szyderstw stałaś Matko ma, gdy na krzyżu w męce drżał konający Syn, patrzyłaś na Oczy zachodzące mgłą i Serce Twe razem wciąż krwawiło z Nim.

O Matko, nam dziś tylko żal i płacz, bo przez nas, bo przez nas Twój umierał Syn, a Ty o Przeczysta, bez najmniejszych skaż za nasze podłości współkonałaś z Nim.

Maryjo, któż pojmie Serca Twego ból, któż z ludzi od Ciebie bardziej cierpieć mógł, gdy w ramionach Twoich leżał martwy Syn, gdy był w Twych objęciach z Krzyża zdjęty Bóg!

Lecz za Twe cierpienia Pan radość ci dał, O Matko Najświętsza cierpiąca bez win, Tyś pierwsza ujrzała w Zmartwychwstania noc, jak śmierci okowy zdjął ze siebie Syn.

I chociaż na ziemi tyle, tyle zmian o chociaż minęło tyle ziemskich lat, Ty w Niebie Maryjo na Golgocie trwasz, bo Syna Twojego wciąż krzyżuje świat.

Św. Ludwik Maria Grignon de Montfort (1673 -1716)
Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny - str. 359 -

OGŁOSZENIA:Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Drodzy w Panu! Przesyłam info o rekolekcjach w Sanktuarium w Nowej Osuchowej.
Pozdrawiam!! Helena
Chrystus vincit!

W załączniku zaproszenie na rekolekcje i terminarz Mszy św.
Szczęść Boże!
O. Piotr
http://pl.gloria.tv/?media=236296
MOC ZAWIERZENIA NIEPOKALANEMU SERCU MARYJI KRÓLOW…: ŚWIADECTWO MARII EMANUEL O MOCY ZAWIERZENIA SERCU MARYJI JASNOGÓRSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI
>>KLIKNIJ>>
Terminarz Rekolekcji.

Pamiętajmy o Różańcu!
x.Rafal


>>POST<<
Kliknij plik PPS


Szczęść Boże Mieczysławie!
W linkach masz potwierdzenie zamierzeń episkopatu.
Pierwszy jest wstępem i odnosi się do III świątyni Salomona.
Drugi jest właściwy - opisuje Chrystusa Sługę czyli to co wskazałaś wcześniej , to oni zamieścili w październiku na swojej stronie.

http://avepatria.nowyekran.pl/post/53248,iii-swiatynia-jerozolimska-tron-antychrysta


http://avepatria.nowyekran.pl/post/54050,syjon-ponizyl-chrystusa-a-watykan-uczynil-to-prawem


Pozostań z Duchem Świętym.
Serdecznie pozdrawiam J.